



| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Pins | 16 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Supply Voltage | 5 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Data Rate | 150 Mbps |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Operating Supply Current | 12 mA |
Stock: 270
Distributors
pcbx
Unit Price$2.71535
Ext.Price$2.71535
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.71535 | $2.71535 |
| 10 | $2.05978 | $20.59780 |
| 25 | $1.95127 | $48.78175 |
| 50 | $1.84848 | $92.42400 |
| 100 | $1.75110 | $175.11000 |
| 300 | $1.65885 | $497.65500 |
| 500 | $1.57146 | $785.73000 |
| 1000 | $1.48865 | $1488.65000 |
